Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Warmińsko-Mazurski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Sekret skutecznej pomocy

1.07.2011, Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego

Warto mieć przyjaciół. Truizm? Jasne. Tylko jak pisać o wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej przy filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lidzbarku Warmińskim i nie wspomnieć o przyjaciołach prowadzącej ją Barbary Szymańskiej.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli potrzebujący mogą korzystać już z łóżka dla chorych leżących. To dar od prywatnej osoby dla wypożyczalni. Wymagało ono jednak drobnych poprawek. I tu pomogli przyjaciele pani Barbary. Zaprzyjaźnieni fachowcy, tak jak obiecywali, ofiarnie dokonali niezbędnych napraw. Dzięki nim łóżko jest gotowe do wypożyczenia. Kompletne, z materacem (niestety, zwykłym, nie antyodleżynowym). Mało tego – i drugie będzie zrobione lada chwila. Tu reperacji wymaga barierka zabezpieczająca.

– Jest w robocie – mówi z radością w głosie pani Basia. – Rozkręcamy się. Największe wzięcie mają balkoniki. Są także wózki.

Wiele osób pyta o kule. Z nimi jest kłopot. Owszem, wypożyczalnia dysponuje pojedynczymi, ale zwykle potrzebna jest para.

W okresie wakacyjnym w punkcie pojawia się mniej osób. Dlatego pani Barbara prosi, by w lipcu i sierpniu w sprawie wypożyczenia kontaktować się telefonicznie pod jeden z dwu numerów: 511 934 166 lub 512 280 007. Ta prośba kierowana jest również do osób, które chcą przekazać sprzęt rehabilitacyjny.

Pomóż potrzebującym.

Czytaj więcej o pomocy osobom z niepełnosprawnością.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
ul. Wyszyńskiego 18a
(przy punkcie wydawania żywności)
tel. 511 934 166 lub 512 280 007

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
ul. Gdyńska 2a
10-254 Olsztyn

Nr konta bankowego:
49 2030 0045 1110 0000 0273 8600

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij