Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Warmińsko-Mazurski, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Tona i trochę

12.04.2011, Pomoc żywnościowa

Wielkanocna Zbiórka Żywności to w Lidzbarku Warmińskim mobilizacja młodych ludzi z lokalnych szkół. Spośród nich wywodzi się większość wolontariuszy. Bez ich poświęcenia i entuzjazmu trudno wyobrazić sobie zorganizowanie akcji na dużą skalę. W piątek, 8 kwietnia uruchomiono osiem punktów zbiórki, a w nich 56 osób zmieniało się przy koszach. W sobotę – siedem miejsc i 36 ochotników, w niedzielę w 5 sklepach dyżurowało 27 osób.

W Lidzbarku organizacją zbiórek żywności prowadzonych pod patronatem banków żywności zajmuje się Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).    

– Mieliśmy wspaniałych wolontariuszy – mówi Agnieszka, jedna z osób zaangażowanych w pracę lidzbarskiej filii ChSCh. – Wielu pracowało znacznie dłużej, niż wynikało z grafiku. Na przykład Jacek z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim był z nami całe dwa dni i bardzo nam pomógł, angażując się w odbiór, załadunek i transport zebranej żywności.  

Zebrano ponad tonę, a dokładnie 1064 kg 29 dkg artykułów spożywczych. Ofiarodawcy przekazywali różnorodne produkty o przedłużonej trwałości. Dominowały makarony i ryż, w darach znalazło się też 257 kg mąki. Trochę mniej było oleju i cukru, ale wiadomo – ich cena poszybowała w górę.

Dzięki zebranej żywności uda się skutecznie pomóc wielu osobom – zostanie ona przekazana lokalnym ośrodkom pomocy społecznej oraz szkołom, które rozdysponują ją wśród najbardziej potrzebujących.         

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Warmińsko-Mazurski
ul. Gdyńska 2a
10-254 Olsztyn

Nr konta bankowego:
49 2030 0045 1110 0000 0273 8600

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij